از سال 1392 تا کنون نرخ تعرفه خدمات چاپخانه داران ثابت مانده و اتحادیه مربوطه نرخ جدیدی اعلام نکرده است.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در نشست خبری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ بحث افزایش نرخ مواداولیه مطرح شد و خبرنگار خبرگزاری تسنیم از رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران در ارتباط با نرخ جدی خدمات چاپ سوال پرسید که رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران به این سوال پاسخ نداد!؟

این روند تا جایی پیشرفت که مسئول قیمت گذاری اتحادیه لیتوگرافان تهران اعلام نمود قیمت پیشنهادی برای چاپخانه داران محاسبه نماید!

امروز تعاونی چاپخانه داران تهران از کارشناسان و چاپخانه داران دعوت کرد تا در محل این تعاونی نرخ پیشنهادی کارشناسی شود. در همین راستا حمید غفاری نایب رییس تعاونی به آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران گفت: اولین نشست کارشناسی و قیمت گذاری به درخواست تعدادی از همکاران برپا شد.

وی افزود با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و کمبود نسبی آن موضوع نرخ دستمزد را به یک بحران جدی برای چاپخانه داران تبدیل کرده و چاپخانه داران خواستار پیگیری نرخ جدید دستمزد هستند.

غفاری با اشاره به اعضای تعاونی چاپخانه داران تهران گفت: این تعاونی 462 عضو دارد و هیات مدیره در صدد حل مشکل همکاران باید کوشا باشد.

مدیر چاپ نورحکمت در پایان گفت: این نشست کارشناسیی ادامه خواهد دات و بزودی نرخ پیشنهادی قیمت بصورت کارشناسی شده ارایه خواهد شد.

در پایان این نشست بیانیه ای به شرح زیر منتشر شد:

به اطلاع کلیه همکاران گرامی میرساند
درخصوص تعیین حداقل بهای دریافتی سفارشات چاپی ، تعدادی از همکاران کمیسیون کارشناسی بهای تمام شده چاپ در محل شرکت تعاونی در حال رایزنی و کارشناسی هستند که پس از اولین جلسه در روز یکشنبه ۱۸/۶/۹۷ به نتایج مثبتی رسیده و انشاالله در زمانی کوتاه ، با کسب نظرات سایر همکاران محترم ، اطلاع رسانی خواهد شد . 
امیدواریم با مشارکت فعال تمامی همکاران عزیز هرچه زودتر ، لیست پیشنهادی ، اماده و در اختیار همگان قرار گیرد.