ایونت چیست؟

 

ایونت دراصل خلق یک رویداد می باشد و یکی از اجزای راهبردی بازاریابی سازمان است.

بازاریابی رویدادی راهکاری تبلیغاتی می باشد که شامل ارتباط موثر و مثبت بین شرکت ها و مشتریانشان در گردهمایی های خاصی همانند همایش ها، کنسرت ها، نمایشگاه های فصلی کالا و خدمات و یا مسابقات ورزشی می شود.

در این نوع از بازاریابی، کسب و کارها با برگزاری گردهمایی های سرگرم کننده همچون نمایشگاه ها، رقابت ها و یا مهمانی ها از طریق ارائه رایگان نمونه محصول(سمپل) بطور مستقیم به مشتریان دسترسی پیدا کنند. این عمل کارآمد خواهد بود چون مصرف کنندگان را در حالی با تجارتشان درگیر می کنند که در محیطی دوستانه و رقابتی قرار می گیرند و از طرفی زمانی که این رویدادها با حضور و دعوت از هنرمندان و افراد سرشناس صورت می پذیرد قدرت ، اعتبار و محبوبیت برند به صورت روز افزون افزایش پیدا می کند.

استراتژی بازاریابی رویدادی موفق و تاثیر گذار علاوه بر ارائه اطلاعات در مورد محصول یا خدمت، اعتبارش را نیز به شرکت کنندگان نشان می دهد. یک برگ تخفیف، نمونه مجانی و مسابقه ای مفرح می تواند این احساس را به مشتریان منتقل کند که دارند سود می برند و تنها در یک اقدام بازاریابی تجاری شرکت نمی کنند.
بر خلاف تبلیغاتی که یک پیام همگانی از طریق تلویزیون، رادیو و یا تابلوی اعلانات برای میلیون ها مصرف کننده پخش می شود، بازاریابی رویدادی افراد یا گروه های خاصی را به هنگام تجمع مورد هدف قرار می دهد تا شاید بتواند تأثیرات کیفی بر افراد بگذارد.
رمز موفقیت در یک بازاریابی رویدادی تأثیرگذار شناسایی صحیح مخاطبان هدف و ایجاد تجربه ای است که در خاطر شرکت کنندگان ماندگار می شوید.

 

event

 

برندها حساسیت بسیار زیادی دارند که باید دائما از آنها مراقبت کرد و  برای هویت آنها ارزش بالایی باید در نظر بگیریم و همانطور که در قسمت مقاله ها قبلا اشاره کرده بودیم جزئی ترین موارد و ملزومات اجرای پروژه های سمپلینگ و پروموشن می تواند روی شخصیت و هویت برند شما نقشی اساسی و حساس داشته باشد به همین دلیل ما با توجه به سگمنت و تارگت های شما در بازار موقعیت و جزئیات اجرای پروژه را مشخص می نماییم و بدیهی است که برای پروژه های اسپانسرینگ حتی شخصیت افرادی که شما دعوت می نمایید بسیار حساس است و باید مرتبط با وجهه برند شما باشد که این کار را با خیال راحت به مشاوران فروشراه واگذار کنید.

ما بر اساس تجربه چندین ساله خود توانایی برگزاری ایونت هایی مبتکرانه و خلاقانه را برای شما داریم،ایونت ها رویدادهای بسیار حساسی هستند و هویت برند شما بر اساس همین رویدادها و کیفیت های اجرایی آن در ذهن مخاطب نقش می بندد،پس لطفا برای برندتان ارزش قائل شوید و بهترین ها را برایش رقم زنید و شک نداشته باشید که بازتاب آن را خواهید دید.